urzeczywistnianie
URZECZYWISTNIACZE
3FX
.eu

drukarka przestrzenna golemD
golemD

Projekt jest 4tą iteracją mojego autorskiego podejścia do drukarki 3D. garściami czerpie z projektu RepRap a w szczególności modelu Mendel, rożniąc się jednak znacznie i mam nadzieje wnosząc troche ciekawych pomysłów.

Ale dlaczego tak? Myślałem co tak naprawde jest potrzebne a co można wyrzucic z drukarki i powstal golemB i C i znowu siadlem, podumałem i mial powstac D ze sklejki, ale natknąłem sie na guru konstrukcji z plyty kompozytowej typu Alucobond (zwanej przez nie wtajemniczonych dibondem, to jak teflon i PTFE), który mnie "zaraził" tym materiałem, pomogl przy (prze)projekcie obudowy a potem jeszcze mial zacięcie i cierpliwosc sprawdzić moje wypociny i przedstawić kilka otworków tak, aby dla odmiany pasowały

dzięki komu powstał golemD?

Celem było osiągnięcie maksimum wartości z każdej wydanej na drukarke zlotówki i myślę, że się udało.

Tym samym w przeciętnej cenie otrzymujemy drukarke o ponadprzeciętnych możliwościach. Warstwa 30um zawstydza wiekszość konstrukcji :) Tych zdjęć nie ma sensu porównywać ze zdjęciami dużych waz (jak porownywanie murali ze znaczkiem pocztowym), wygladają prawie zawsze super, ale czy drukarka sluży do drukowania tylko jednego typu obiektów? upewnij sie,w co inwestujesz czas i pieniądze. głupio by było nie być w stanie wydrukować mniejszych częsci/gadżetow.

Projekt za darmo dla wszystkich

http://www.reprap.org/wiki/GolemD

ale jesli uważasz, że jest dobry, to może kup potrzebne cześci od autora lub firm/ludzi z nim współpracujacyh. Chętnie rozwijałbym projekt dalej i pokazał światu kolejne jego odsłony.

Częsci, zestawy ZTS, gotowe do uruchomienia drukarki w wersji OEM(taniej) dostępne u mnie lub z pełnym wsparciem od wybranych dystrybutorów. Najtanszy zestaw ZTS juz od 256PLN brutto aż do ok. 2k za zestaw kompletny co do śrubki.modele: http://www.thingiverse.com/thing:86095 i http://www.thingiverse.com/thing:98916


Instrukcja ZTS (zrób to sam)pozdrawiam,

yru (mgr inż. michal liberda)

kontakt@3fx.eu